Na tym blogu znajdziesz: Porady,Produkty,Akcje organizowane w różnych miastach, itp. Znajdziesz tu wiele ciekawych wpisów a jeśli nie ma tego o czym chcecie poczytać to piszcie w komentarzach - postaram się dodać wpisy jakich oczekujecie .Mam nadzieję że ten blog będzie przydatny dla was.
piątek, 20 kwietnia 2012
*Kocia higiena
Do czyszczenia kociaka potrzebne są grzebień i miękka szczotka. Na początku szczotkowania kot może przejawiać zdenerwowanie. Jeśli tak się dzieje, pozwól mu bawić się grzebieniem i szczotką, dopóki nie przyzwyczai się do nich i nie pozbędzie się lęku przed nimi. Dotykaj jego ciała, szczególnie okolic żołądka oraz miejsc trudno dostępnych, aby przyzwyczaił się do takich zabiegów. Twój kociak szybko przekona się, że szczotkowanie jest jak głaskanie. Jeśli wykażesz odrobinę cierpliwości, wkrótce będzie siedział grzecznie, pomrukując z zadowolenia.
- Gdy Twój kociak zaakceptuje już grzebień, używaj go do wyczesania wszystkich martwych włosów z jego futra.
Kiedy już skończysz szczotkowanie kotka, sprawdź, czy jego oczy i uszy są czyste oraz czy nie gromadzi się w nich nadmiar wydzieliny. Jeżeli oczy kota są załzawione, przemyj je delikatnie wilgotnym, ciepłym wacikiem, używając do każdego oka oddzielnych wacików. Poradź się lekarza weterynarii, jeśli oczy Twojego kota są zaczerwienione lub jeśli znajduje się w nich zbyt dużo wydzieliny.
Jeżeli uszy Twojego kociaka nie są czyste, wytrzyj je suchym wacikiem. Nie zagłębiaj się w te rejony ucha, których nie widzisz, ani też nie dotykaj narządów w uchu wewnętrznym; ucho jest niezwykle delikatne. Jeśli w uchu znajduje się dużo ciemnej woszczyny, poradź się lekarza weterynarii, ponieważ może to wskazywać na występowanie świerzbu.
Sprawdzaj regularnie jamę ustną kociaka – niech się przyzwyczai do tej czynności. Jego zęby powinny być czyste, bez osadu, a dziąsła – zdrowo różowe. W tym wieku raczej nie zdarzają się problemy z uzębieniem.
Równie ważne jest utrzymywanie w dobrym stanie kocich pazurów. Specjalny drapak pozwoli na zachowanie odpowiedniej długości pazurów; gdy kot podrośnie, będziesz musiał je przycinać. Zacznij, gdy kot jest mały; dzięki temu przyzwyczai się do zabiegu na tyle, że już jako dorosły kot, będzie z Tobą współpracował. Jeśli czujesz się niepewnie lub jesteś zniecierpliwiony przycinaniem pazurów, poproś lekarza weterynarii, aby pokazał Ci, jak to robić.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz